.

Zamień Odpady na Kulturalne Wypady

Ogólnopolska kampania edukacyjna Zamień Odpady na Kulturalne Wypady łączy świat kultury z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi. Zapraszając przeciętnego Polaka na imprezy kulturalne, uczymy o recyklingu i przekonujemy do segregacji odpadów już w gospodarstwach domowych.

18 marca 2011
CO TO JEST ZONKW

Ogólnopolska kampania edukacyjna Zamień Odpady na Kulturalne Wypady to projekt Fundacji EkoRozwoju FER, który łączy świat kultury z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi. Zapraszając mieszkańców miast na imprezy kulturalne, uczymy o recyklingu i przekonujemy do segregacji odpadów już w gospodarstwach domowych.

REFERENCJE

„Z przyjemnością zapoznałem się z tą ciekawą i ważną inicjatywą (…). Można mieć nadzieję, że zaproponowany przez Państwa, sympatyczny i atrakcyjny sposób zachęcania do właściwego postępowania z odpadami przyniesie korzyści nie tylko jednorazowe, ale pozostawi trwały ślad w świadomości społecznej i zmobilizuje uczestników akcji do codziennej troski o otoczenie. Przekazuję słowa uznania dla inicjatywy Fundacji EkoRozwoju oraz życzenia wytrwałej pracy i wielu sukcesów w przyszłej działalności” 

Jacek Michałowski

SZEF KANCELARII PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 
OPIS AKCJI

Akcja trwa od 2011 do 2012 r. w 12 miastach.Przynosząc niewielką ilość posegregowanych odpadów na naszą imprezę otrzymasz bilet do placówek kultury.

Nie chcemy zanudzać biadoleniem jak jest  źle i na ile każdy z nas powinien się zmienić. Przeciwnie – ZAPRASZAMY DO ZABAWY.
Już teraz angażują się w nią mieszkańcy odwiedzanych miast, wolontariusze, instytucje kulturalne, firmy gospodarujące odpadami, samorządy oraz media. Podczas tej zabawy rośnie sobie niepostrzeżenie i spontanicznie zainteresowanie życiem kulturalnym i świadomość ekologiczna, a nawet niechętne sobie zwykle środowiska łączą się dla wspólnego pozytywnego celu.
Od 9 kwietnia 2011 do 31 września 2012 w dwunastu największych miastach kraju odbędą się akcje wymiany surowców wtórnych na bilety rozmaitych instytucji kulturalnych (opery, filharmonie, teatry, kina, muzea) i sportowych. Każdy uczestnik przynosząc określoną, niewielką ilość surowców (makulatury, plastikowych lub szklanych butelek, baterii, puszek, czy też zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) otrzyma bilet na imprezę kulturalną.
Nasz projekt edukacyjny sprawdził się już wielokrotnie we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Łodzi i Gdańsku. Tym razem chcieliśmy rozszerzyć działania na cały kraj uzupełniając je o dodatkowe wydarzenia kulturalne (wystawy, pokazy mody recyklingowej, warsztaty graffiti etc), działania w internecie, wydawnictwa edukacyjne skierowane do szkół podstawowych i gimnazjalnych, jak również cykle warsztatów i szkoleń dla samorządów lokalnych.

Na krótko przez imprezą możesz zarezerwować bilet na naszym serwisie.

 
ico